Ensemble Soloists

 

FEMALE

Johanna Arrouas
Anja-Nina Bahrmann
Bernarda Bobro
Andrea Bogner
Caroline Ciglenec
Annette Dasch
Martina Dorak
Morenike Fadayomi
Sieglinde Feldhofer
Ulli Fessl
Elisabeth Flechl
Sulie Girardi
Anita Götz
Jee-Hye Han
Maria Happel
Sigrid Hauser
Dagmar Hellberg
Wilbirg Helml
Yannchen Hoffmann
Cornelia Horak
Tina Hörhold
Maida Hundeling
Kristiane Kaiser
Alexandra Kloose
Julia Koci
Christiane Kohl
Jennifer Kossina
Claudia Kraxner
Annemarie Kremer
Zoryana Kushpler
Ha Young Lee
Ekaterina Lekhina
Eva Liebau
KS Marjana Lipovšek
Guggi Löwinger
Louise Martini
Mara Mastalir
Miriam Mayr
Siphiwe McKenzie
Caroline Melzer
Martina Mikelić
Bettina Mönch
Dubravka Musovic
Jennifer O'Loughlin
KS Gertrud Ottenthal
Annely Peebo
Ursula Pfitzner
Ulrike Pichler-Steffen
Sandra Pires
Renate Pitscheider
Eva Prenner
Melba Ramos
Katja Reichert
Alexandra Reinprecht
Eva Maria Riedl
Beate Ritter
Regula Rosin
Ingeborg Schöpf
Tina Schöltzke
Renée Schüttengruber
Elisabeth Schwarz
Miriam Sharoni
Adrineh Simonian
Elvira Soukop
Cigdem Soyarslan
KS Birgid Steinberger
KS Ulrike Steinsky
Katharina Straßer
Lynsey Thurgar
Lysianne Tremblay
Anna Veit
Irmgard Vilsmaier
Heidi Wolf
Elisabeth Wolfbauer
Nadine Zeintl

Manuela Culka
Susanne Litschauer
Klaudia Nagy
MALE

Alik Abdukayumov
Wolfgang Ablinger-Sperrhacke
Mark Adler
Oliver Arno
Daniel Behle
Martin Bermoser
Jenk Bieck
Stefan Bischoff
Thomas Blondelle
Wolfgang Böck
Stefan Cerny
Stephen Chaundy
Florian Claus
Noé Colin
KS Adolf Dallapozza
Andreas Daum
Marco Di Sapia
Christian Drescher
Karl-Michael Ebner
Boris Eder
Michael Ende
Gerhard Ernst
KS Walter Fink
Herbert Föttinger
Gregory Frank
Otoniel Gonzaga
Anton Graner
Wolfgang Gratschmaier
Nicolaus Hagg
Carlo Hartmann
Mathias Hausmann
Franz Hawlata
Axel Herrig
Yasushi Hirano
Sebastian Holecek
Karl Huml
Cosmin Ifrim
Dimitry Ivashchenko
Matthias Klink
Dominik Köninger
Oliver Kook
Gernot Kranner
Ronald Kuste
Morten Frank Larsen
Peter Lesiak
Herbert Lippert
KS Josef Luftensteiner
Thomas Markus
Vitomir Marof
Roman Martin
Jan Martinik
Ksch Peter Matić
Ksch Robert Meyer
Mehrzad Montazeri
Previn Moore
Hannes Muik
Sándor Németh
Lothar Odinius
Julian Orlishausen
Boris Pfeifer
Gerald Pichowetz
Peter Pikl
Alexander Pinderak
Daniel Prohaska
Stefan Reil
KS Sebastian Reinthaller
Mirko Roschkowsky
Klemens Sander
Tom Schimon
Vincent Schirrmacher
Christian Schleinzer
Jochen Schmeckenbecher
Daniel Schmutzhard
Jörg Schneider
KS Kurt Schreibmayer
Paul Schweinester
Olafur Sigurdarson
Thomas Sigwald
Egils Silins
Sébastien Soulès
Florian Spiess
Herbert Steinböck
Franz Suhrada
Alexander Trauner
Jeffrey Treganza
Clemens Unterreiner
Georg Wacks
Ray M. Wade Jr.
Franz Waechter
Josef Wagner
Ronnie Veró Wagner
Andreas Wanasek
KS Rudolf Wasserlof
KS Peter Wimberger
Martin Winkler
Konstantin Wolff
JunHo You
Thomas Zisterer
KS Heinz Zednik
Heinz Zuber

Hermann Lehr
Dumitru Sarvici
Michael Weber